вівторок, 22 листопада 2016 р.


«Блага природа так про все подбала, що всюди ти знаходиш чому вчитися.»
(Леонардо Да Вінчі)

До найактуальніших проблем сьогодення, що торкаються кожного жителя планети, від яких залежить майбутнє людства, слід віднести екологічні проблеми, що виникли не сьогодні й не вчора, а викликані недалекоглядним, нерозумним, необґрунтованим ставленням людини до природи.
Працюючи над своїм проблемним питанням «Екологічна освіта й виховання учнів», зрозуміла неможливість повноцінного виховання особистості учня без формування його екологічної культури.
Як же виховати екологічно-грамотну і культурну дитину?
Потрібно використовувати принцип природо-відповідності: від знань до діяльності, від діяльності до виховання. Знання, отримані на уроці, повинні бути реалізовані в практичній діяльності.
Екологічну освіту найкраще здобувати безпосередньо спілкуючись з природою. Організовуючи екскурсії, походи, експедиції по вивченню природи рідного краю, намагаюся переконати кожну дитину, що вона, як і кожна доросла людина є складовою частиною природи і щодня може впливати на неї позитивно чи негативно.
Учні досліджують, шукають причини та джерела забруднення, практично допомагають струмкам, рослинам і тваринам під час різних природоохоронних акцій.

Моє кредо – «Люби те, що викладаєш! Люби тих, кому викладаєш!» І доказом того, що я на вірному шляху є вогники та людяність в очах моїх учнів, їхні успіхи та знання у навчанні, щасливі посмішки.